Wstęp


Rozwój nowoczesnych technologii tworzy skuteczne i powszechne narzędzia usług związanych z kryptografią i funkcjonalnościami NFC/MIFARE.
NFC4Mobile realizuje projekty, których celem jest wdrożenie usług zwiększających funkcjonalność urządzeń mobilnych.
Spółka NFC4Mobile jest właścicielem rozwiązań technologicznych pozwalających na wdrożenie emulacji  plastikowych kart abonamentowych (karta miejska, karta kibica, karty lojalnościowe …) w urządzeniu mobilnym.
NFC4Mobile pełni rolę integratora technologicznego (Agregatora), którego rolą jest połączenie Dostawców usług (np. ZTM) z Użytkownikami (np. Pasażerami) poprzez jego Operatora (np. T-Mobile) tak aby zapewnić mu bezpieczeństwo informacji (kluczy i sekretów umieszczonych na karcie MIFARE – np. karcie ZTM),  połączony z komfortem użytkowania ( płatność przez portal internetowy, lub funkcjonalność portmonetki).
Zespół pracowników i współpracowników NFC4Mobile, posiadający unikalne doświadczenie, wypracował i wdraża autorskie rozwiązania technologiczno-komunikacyjne.
Rozwiązania te są innowacyjne i mogą być podstawą do ubiegania się o fundusze unijne.
Technologie oparte na NFC mają obecnie wysoki priorytet dla operatorów telekomunikacyjnych ze względu na szybko rosnącą ilość telefonów obsługujących NFC.